Sanal Tur
Rezervasyon İçin Arayalım
Rezervasyon

İletişim

ELA EXCELLENCE2.jpg
Öne Çıkan Detaylar

Garden of Earthly Delights

ELA Excellence Resort Belek, 6 Eylül-30 Ekim tarihleri arasında Garden of Earthly Delights isimli karma sergiye ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyor. Hollandalı ressam Hieronymus Bosch’un cennet tasvirinden ilhamla yola çıkılarak büyülü bahçeye yayılan çağdaş sanat yapıtlarının verdiği görsel haz, yaz mevsimine veda ederken görsel hafızamızda yer edinen güzel bir anı olmanın ötesine geçmeyi hedefliyor.

Gezegen olarak olağanüstü zamanları geride bıraktık. Özgürce seyahat etmenin, keşfetmenin, yeni deneyimlerin peşinde koşmanın değerinin bilincindeyiz. Çağdaş sanat yapıtları bulundukları mekanla her zaman ilişkilendirilir ve bambaşka anlamlar ile araçsallaşır. Burada ise dünyevi zevkler bahçesinin farklı form ve malzemelerdeki unsurları olarak karşımıza çıkıyorlar.

Araştırmalara göre dünyaya ait olan zevkler beş duyu ile algılanmaktadır. Bu görkemli Akdeniz cennetinde ise tüm dünyevi zevkleri deneyimlemek mümkün. Evrensel gastronomi pratiklerinin lokal lezzetlerle birleşmesiyle, benzersiz reçetelerle yaratılan yiyecekler tat hafızalarında yer alırken; ipeksi iklimi, doğanın sesi ve benzersiz kokular duyuları ele geçiriyor.

Akdeniz misafirperverliğinin üzerine kurulu bu dünyada hayatın cazibeleri zaman algısını eğip büküyor, bütünsel olarak bir Dünyevi Zevkler Bahçesi olarak tasarlanıyor.

Uluslararası ölçekte üretim sağlayan yerli ve yabancı dokuz sanatçı; düşsel imgeleri kimi zaman mermer, alüminyum, metal malzemelerden yarattıkları rijit formlardan doğal olana dönüştürüyor. Kimi zaman ise gökyüzü ile yerküre arasında lens işlevi gören farklı renkli flamalar ile farklı boyutlara pencereler açıyorlar. Ağaçlara asılı kalan kürklü çekiç başlı köpek balıkları “zıtlıklar ve çelişkiler” üzerinden gezegenimizde yol açtığımız tahribata dikkat çekiyor olabilir mi? Bir zeytin ağacının ruhu, özlemi duyulan barışa bir çağrı niteliğinde olabilir mi? Tüm bunların dünyevi zevklerle donatılmış bir Akdeniz bahçesinin duyumsanan öğeleri arasında yer alıyor olması ise tesadüf değil…

Sergi Kataloğu

Rezervasyon